تندیس پلکسی در چندین مرحله طراحی و ساخته می شود. طراحی حرفه ای این نوع تندیس باید به دست افراد متخصص در این زمینه ، انجام شود.

حتماً در فستیوال ها ، گردهمایی ها ، همایشات و مراسمات این چنینی شاهد تندیس هایی که به برخی از شرکت کنندگان داده می شود ، بوده اید. تندیس ها ، معمولاً برای ستایش از شخص یا گروهی که در حوزه ای به موفقیت دست پیدا کرده اند ، اهداء می گردند. یکی از انواع تندیس ها ، تندیس پلکسی می باشد که با استفاده از پلاستیک خاصی تحت عنوان پلکسی تولید می شود. در ادامه مطلب با ویژگی های این نوع تندیس های زیبا و خاص آشنا می شویم.

تندیس پلکسی چیست ؟

این نوع تندیس به لحاظ ظاهری متفاوت تر از سایر تندیس ها است و ظاهر زیبا و چشم نوازی دارد. مهمترین ویژگی های این تندیس که آن را متمایز از سایر تندیس ها کرده است شامل برش آسان ، حالت پذیری بسیار خوب ، تنوع رنگ ، امکان ساخت در ابعاد گوناگون و … می باشد. بر روی این تندیس های زیبا می توان با استفاده از لیزر حکاکی نمود و طرح های دلخواه را بر روی آنها ایجاد کرد. مواد سازنده این تندیس ، موجب انعطاف پذیری بالای آن شده است.

شرکت ها و سازندگان مختلفی به طراحی و ساخت این تندیس اقدام می کنند. این تندیس با نام های دیگری شناخته می شود ، اما اغلب افراد آن را با نام تندیس پلکسی می شناسند.

تندیس پلکسی چیست؟

کاربردهای مختلف این تندیس زیبا :

کاربردهای این تندیس بسیار زیاد است که مهمترین آنها شامل فستیوال ها ، همایشات ، مدارس ، دانشگاه ها ، مراسم بزرگداشت و یادبود ، مسابقات علمی ، رقابت های فرهنگی ، نمایشگاه ها ، سازمان ها و … می باشند. در واقع در هر مکانی که قرار است یادبودی به افرادی اهداء شود ، می توان از این تندیس ها استفاده کرد. با توجه به اینکه امروزه ، مراسمات و جشنواره های زیادی برگزار می شوند ، کاربرد این تندیس ها بیش از پیش شده است.

روند طراحی تندیس پلکسی

این تندیس های بسیار زیبا و خاص بر اساس اصول خاصی طراحی و ساخته می شود. روند ساخت این تندیس از سوی سازندگان مختلف ، اندکی متفاوت است. نخست مواد اولیه که نوعی پلاستیک فشرده است را درون یک غالب می ریزند.

برای ساخت این تندیس می توان از مواد مختلفی استفاده نمود و حاصل کار را به رنگ های مختلف درآورد. انتخاب رنگ تندیس با مشتریان خواهد بود. طراحی تندیس بر اساس توافقات سفارش دهنده و سازنده ، انجام می شود. بر اساس نتیجه توافقات سازنده و مشتری ، طراحی موردنظر را توسط دستگاه لیزر انجام می دهند و برش تندیس را با نهایت دقت و حساسیت انجام می دهند.

پس از اینکه برش تندیس پلکسی انجام شد و شکل تندیس مشخص گردید ، حکاکی های لازم را بر روی آن انجام می دهند. حکاکی می تواند شامل متن و یا طرح و لوگو و … باشد. امکان نوشتن هر نوع متن و یا حک هر لوگو و نمادی بر روی تندیس وجود دارد.

طراحی مدل اولیه با استفاده از نرم افزارهای مخصوص به صورت 2D یا 3D انجام می شود. برخی از سازندگان برای طراحی و تولید این تندیس از ایده های تلفیقی بهره می گیرند. برای نمونه حاصل کار تلفیق پلکسی و چوب که با استفاده از دستگاه سی ان سی برش می خورد ، بسیار جذاب و خارق العاده خواهد بود.

بیشتر بخوانید: چاپ روی چوب

مزایای تندیس پلکسی

چرا انتخاب اول بسیاری از خریداران ، این نوع تندیس است ؟ زیرا …

مشخصات تندیس پلکسی نوری

این نوع تندیس را بالیینگ می گویند. درون این تندیس ها ، لامپ های اس ام دی به کار می رود تا نور تندیس را تأمین کند. پایه این تندیس را به صورت یک شیار باریک ساخته تا نور لامپ به نقطه مرکزی صفحه تندیس بتابد.

داخل این تندیس ، یک فیش مادگی وجود دارد. معمولاً پایه های این تندیس بسیار زیبا را به صورت مشکی رنگ طراحی نموده تا از پاشیدگی نور جلوگیری کنند. حکاکی بر روی این تندیس را با استفاده از لیزر انجام می دهند. این تندیس را به منظور افزایش کیفیت کار به صورت سطحی و با عمق بسیار اندک حکاکی می کنند. ابعاد تندیس با توجه به نظر مشتری و سازنده مشخص می شود ، اما باید به استانداردهای مهم توجه شود. به طور مثال اگر عرض تندیس را بسیار زیاد درنظر بگیرند ، شدت نور و انعکاس نور کاهش پیدا خواهد کرد که نتیجه نامطلوبی به همراه دارد.

تندیس‌های پلکسی یا تندیس‌های فلزی ؟

یکی از دلایل محبوبیت تندیس پلکسی ، زیبایی آن و امکان حکاکی بهتر و دقیق تر بر روی آن است. به طور کلی حکاکی بر روی تندیس های پلکسی راحت تر از حکاکی بر روی تندیس های فلزی است. کاملاً مشخص است که زیبایی تندیس های پلکسی از تندیس های فلزی بیشتر است. تفاوت زیبایی تندیس های فلزی و پلکسی ، بسیار زیاد است.

مقاومت تندیس های فلزی بیشتر از تندیس های شیشه ای و پلکسی است. به هر حال انتخاب نوع تندیس ( تندیس چوبی ، تندیس شیشه ای ، تندیس فلزی و … ) به نظر شما خریداران محترم بستگی دارد. اما امروزه استفاده از تندیس های پلکسی ، بسیار متداول تر از استفاده از سایر تندیس ها است.

قیمت تندیس پلکسی

فاکتورهای مختلفی در تعیین قیمت این نوع تندیس ، نقش دارند. بنابراین نمی توان قیمت مشخصی را برای این نوع تندیس اعلام کرد. با توجه به اینکه تندیس از چه مشخصاتی برخوردار باشد ، قیمت آن متفاوت خواهد بود. یکی از فاکتورهای مهم و اثرگذار بر روی قیمت ، اندازه تندیس است. مسلماً هر اندازه که تندیس بزرگتر باشد ، قیمت آن بیشتر خواهد بود.

سازندگان مختلف ، قیمت متفاوتی را برای این نوع تندیس مشخص می کنند. زیرا دستگاه های مورد استفاده آنها و کیفیت و ظرافت کار آنها متفاوت خواهد بود. برخی از سازندگان تمامی مراحل ساخت تندیس از جمله طراحی نرم افزاری ، برش ، پرداخت لبه ها ، حکاکی روی صفحه تندیس و … را با دقت بسیار بالایی انجام می دهند و وسواس زیادی بر روی هر یک از مراحل تولید تندیس دارند.

اما در این بین ، سازندگانی وجود دارند که کلیه مراحل ساخت تندیس را با سرعت بالا و بدون دقت و ظرافت انجام می دهند و قیمت پایینی برای آن تعیین می کنند. چون زحمت زیادی برای ساخت محصول ، نکشیده اند. تندیس پلکسی را از مجموعه های بزرگ و حرفه ای خریداری کنید تا ضمن دریافت محصولی با کیفیت بالا ، هزینه مناسبی را برای خرید آن پرداخت کنید.

سفارش ساخت محصول :

در زمان سفارش این محصول باید به نکات مهمی توجه داشته باشید که مهمترین آن ، انتخاب یک شرکت یا سازنده حرفه ای است. با یک انتخاب درست می توانید باکیفیت ترین و منحصر به فردترین تندیس ها را داشته باشید که از نظر زیبایی و ظرافت ، بی نظیر باشند.

سازندگان حرفه ای با توجه به تجربه و دانشی که در این زمینه دارند ، می توانند سفارشات شما را در هر حجمی در سریعترین زمان به شما تحویل دهند. کیفیت متریال و کیفیت ساخت تندیس پلکسی ، تنها از سوی سازندگان حرفه ای مورد توجه قرار می گیرد.

بیشتر بخوانید : چاپ روی شیشه