روش چاپ سیلک بر روی شیشه

چاپ سیلک روی شیشه
چاپ سیلک روی شیشه

روشهای مختلفی برای چاپ سیلک روی شیشه وجود دارد که مراحل و مقدمات خاص خود را دارند. شما عزیزان می توانید از چاپ تامپو و یا چاپ سیلک به همچنین چاپ ترانسفر برای طرح مورد نظر بر روی قطعه استفاده کنید.

همچنین می توان با استفاده از چاپ یووی بر روی شیشه به کیفیت خوب و عالی در این زمینه چاپی رسید و از آن استفاده کرد.

با توجه به شکل و خصوصیات هندسی قطعه باید بهترین و مناسبترین روش انتقال رنگ و چاپ را انتخاب کنید . این کار علاوه بر اینکه بسیاری از هزینه‌های جانبی را برای شما کاهش می دهد کمک می کند که کیفیت چاپ و ماندگاری بالاتری در قطعه داشته باشیم.

در این محصول به دلیل شکل استوانه ای قطعه برای انجام چاپ طلاکوب از چاپ سیلک استفاده میکنیم ، زیزا طراحی به گونه ای انجام شده که به صورت متقارن در دور تا دور قطعه باید فرایند چاپ طلاکوب را انجام دهیم . بنابراین مناسب ترین روش چاپ استفاده از چاپ سیلک اسکرین می باشد.

تفاوت روش های مختلف چاپ سیلک روی شیشه

چاپ سیلک روی شیشه
چاپ سیلک روی شیشه

همانگونه که در قسمت قبل گفته شد روش های مختلفی برای انجام چاپ سیلک بر روی شیشه وجود دارد. اما این روش ها تفاوت‌های زیادی با یکدیگر دارند که ممکن است از نظر هزینه ، مدت زمان اجرای کار و ماندگاری برای شما تفاوت هایی را ایجاد کند.

مطالعه بیشتر  چاپ عکس روی بوم نقاشی

در چاپ تامپو برای اجرای چاپ طلاکوب بر روی قطعه شما نیاز به ساخت یک کلیشه خواهید داشت. این کلیشه می‌تواند از جنس ورق آهنی یا فولادی باشد.

بسته به نوع جنس کلیشه قیمت چاپ می تواند تفاوت داشته باشد و قیمت نهایی متفاوت باشد.

در این روش با استفاده از پد های سیلیکونی رنگ طلاکوب را از روی کلیشه بر روی قطعه انتقال خواهند داد.

در این روش رنگ به صورت مستقیم بر روی قطعه انتقال پیدا میکند و دیگر نیاز به پد های سیلیکونی جهت انتقال رنگ نمی باشد. در چاپ ترانسفر نیز ورق های رنگی طلاکوب توسط فرایند خاصی از روی ورق های طلاکوب بر روی قطعه انتقال پیدا میکند.

مراحل کلی انجام چاپ سیلک متن بر روی شیشه

چاپ سیلک روی شیشه
چاپ سیلک روی شیشه

برای شروع کار چاپ سیلک متن بر روی شیشه باید به ترتیب مراحل زیر طی شود تا چاپی با کیفیت و با ماندگاری بالا داشته باشیم. در مرحله اول باید نوع مناسب چاپ با توجه به شکل قطعه انتخاب شود.

در مرحله دوم بعد از آماده سازی دستگاه باید یک طراحی مناسب برای ساخت شابلون و کلیشه انجام شود و در آن تمامی اصول مورد نیاز جهت انتقال درست رنگ از شابلون به قطعه رعایت شود.

در مرحله سوم باید رنگ طلاکوب مناسب با توجه به جنس قطعه انتخاب گردد. توجه داشته باشید که شما باید از رنگ های مخصوص شیشه در این طرح استفاده کنید.

هدف استفاده از رنگ های مخصوص شیشه این است که کیفیت نهایی کار پایین نیاید و خروجی نهایی رضایت بخش باشد.

استفاده از رنگ های مخصوص قطعه های پلاستیکی بر روی قطعات شیشه‌ای و چوبی ممکن است کیفیت مناسب و قابل قبولی برای شما به همراه نداشته باشد و بعد از گذشت مدت زمان کوتاهی مشاهده کنیم در کار رنگ پریدگی و از بین رفتن آن چاپ باشید.

مطالعه بیشتر  طراحی و ساخت تندیس پلکسی گلاس

کیفیت رنگ و متریال استفاده شده در این نوع چاپ از سوی تیم ما در بالاترین سطح ممکن قرار دارد و می توانید شما محصول نهایی خود را با بهترین کیفیت ممکن دریافت نمایید.

در حالت کلی چاپ روی شیشه روش های مختلفی دارد که تیم یووی پرینت ایران روش چاپ مستقیم روی شیشه را به همه شما پیشنهاد می کند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *