چاپ سیلک

چاپ سیلک uv پرینت ایران

برای مشاوره اولیه و تخصصی و بررسی هزینه و قیمت خدمات با ما در ارتباط باشین

09128400015

فهرست مطالب

چاپ سیلک چیست؟

چاپ سیلک یکی از روش‌های پراستفاده و رایج چاپ بوده است که توسط مدل‌ های خاصی از قالب ها بر روی سطوح مختلفی قابل چاپ خواهد بود.

 یکی از رایج‌ترین و مرسوم ترین نمونه‌های این نوع از چاپ، چاپ روی پارچه بوده است که به این سبب برخی از صنایع توسعه پیدا میکنند. 

به همین دلایل و در واقع این نوع خاص از چاپ تنوع نسبتا قابل‌ توجهی به این صنعت اضافه کرده است.

در واقع و در این نوع از چاپ عملیات چاپ تصویر به وسیله یک توری با سوراخ‌های بسیار ریز صورت میگیرد. این توری به عنوان یک توری کارآمد درون یک قاب ثابت قرار گرفته و از این رو جهت چاپ مورد استفاده قرار می‌گیرد.

هنگامی که می‌خواهند تصویر و یا طرح ویژه‌ای را روی بر روی پارچه چاپ کنند، در واقع و در ابتدا این تصویر یا طرح را روی صفحه توری ایجاد می‌کنند.

سپس بخش‌هایی از این توری که آن بخش نیازی به انتشار رنگ ندارد، توسط مواد خاصی با نام امولوسیون پوشانده می شوند.

 در این حالت است که در واقع می توان تصاویر متنوعی را بر روی پارچه و سیلک چاپ کرد.

 
چاپ سیلک uv پرینت ایران

چاپ سیلک و چاپ UV

در حقیقت چاپ UV در واقع یک نوع از چاپ دیجیتال میباشد که از اشعه فرابنفش استفاده می کند تا جوهر به این وسیله خشک شود.

برای پخش کردن جوهر بر روی سطح از پرینتر استفاده می شود تا طرح مورد نظر به دست بیاید.

یکی از دلایل کیفیت بالای چاپ UV این است که از آنجا که اشعه یو وی خیلی سریع و فوری هر جوهر چاپی را خشک می کند، نقاط جوهر مرطوب فرصت پخش شدن را پیدا نمیکنند و در نتیجه جزئیات حاصله بسیار دقیق تر میشود.

همچنین جوهرهای UV نیز با فرایند فوتو مکانیک  و رباتیکی خشک می شوند که نسبت به چاپ سیلک بهتر است.

بنابراین شما می توانید تقریبا هر نوع از چاپ نظیر چاپ شیشه، چاپ روی فلزات، سنگ مصنوعی، چاپ روی سرامیک و … که می‌خواهید با استفاده از جوهرهای UV چاپ کنید.

علاوه بر این، جوهر های UV در برابر تغییرات محیطی از جمله نور آفتاب و باران مقاوم نسبت به چاپ سیلک مقاوم تر بوده و همین مسئله مقاومت چاپ را در برابر کمرنگ شدن و رنگ پریدگی افزایش می دهد

همچنین این فرآیند به طور کلی  در قیاس با چاپ سیلک سازگار با محیط زیست می باشد.

چاپ سیلک uv پرینت ایران

کاربرد چاپ سیلک

چاپ سیلک سبب شده که کاربردهای این صنعت بسیار متنوع و گسترده باشد و افراد زیادی از این حوزه بهره مند گردند.

 چاپ سیلک روی پارچه به طور کلی تنها یکی از کارایی‌های این روش چاپ میباشد که البته در نوع خود دارای قیمت مناسب و کاربرد بالا است. 

به طور معمول صنایع بزرگی از جمله صنعت خودروسازی و یا بسیاری از حوزه‌های مرتبط با آن از چاپ سیلک و پارچه به جهت رنگ کردن شمار زیادی از عناصر مورد نظر خود را بر روی صفحاتی از جنس‌ های مختلف استفاده می‌کنند.

از جمله صنایع دیگری که از چاپ سیلک استفاده میکنند میتوان به تولیدکنندگان صنایع مواد غذایی، کالاهای درمانی وپزشکی، محصولات آرایشی و بهداشتی، قطعات الکترونیکی، لوازم ورزشی، ظروف یک بار مصرف، اسباب‌بازی‌ها و… اشاره کرد.

این صنایع ذکر شده از جمله صنایعی هستند که به چاپ سیلک و این حوزه وابسته هستند و این صنایع پرکاربرد از این نوع چاپ استفاده‌های فراوانی می‌کنند.

برای مشاوره اولیه و تخصصی و بررسی هزینه و قیمت خدمات با ما در ارتباط باشین

09128400015

قیمت چاپ سیلک

قیمت چاپ سیلک با توجه به این نکته که دامنه وسیع کارایی‌های این نوع چاپ زیاد و متوع است عملاً نمی‌توانیم قیمت‌های مشخص‌شده ای را جهت هزینه چاپ سیلک مشخص کنیم.

 قیمت چاپ سیلک به عوامل و فاکتور های زیادی از جمله جنس صفحه‌ای که در چاپ از آن استفاده می‌شود، دقت و کیفیت کار، نوع توری ای که مورداستفاده قرار گرفته است، دستی یا غیردستی بودن نوع چاپ، نوع، جنس و میزان رنگ‌های به کاررفته در چاپ و… بستگی دارد.

با این حال قیمت چاپ سیلک در مقایسه با چاپ UV بیشتر است و در عین حال از لحاظ کیفیت و دقت چاپ UV حرف اول را میزند.

به همین منظور و با در نظر گرفتن این نکته که شما به چه کیفیتی از چاپ و چه طرحی نیاز دارید، می‌توانید از انواع مختلف چاپ استفاده کنید. 

هر یک از این نمونه‌های متفاوت هزینه‌هایی را در بر خواهد داشت. جهت اطلاع از قیمت‌ و همچنین دریافت مشاوره مورد نظر خود می‌توانید با UV پرینت ایران تماس حاصل فرمایید.

09128400015

09128400015