دوام بالا
چاپ مستقیم UV
قابل چاپ در ابعاد لارج فرمت

برای مشاوره اولیه و تخصصی و بررسی هزینه و قیمت خدمات با ما در ارتباط باشین

8400015 0912

چاپ یووی

چاپ UV uv پرینت ایران

فهرست مطالب

چاپ یووی چیست؟

چاپ UV uv پرینت ایران

در حقیقت چاپ یووی در واقع یک نوع از چاپ دیجیتال می باشد که از اشعه فرابنفش استفاده می کند تا جوهر به این وسیله خشک شود.

برای پخش کردن جوهر بر روی سطح از پرینتر استفاده می شود تا طرح مورد نظر به دست بیاید.

پس از آن لامپ های UV مخصوصی طراحی شده است در دستگاه پرینت یووی فورا  اقدام به خشک کردن جوهر می کنند تا طرح مورد نظر و نهایی شکل بگیرد.

جالب توجه است که  از نور فرابنفش در ابتدا برای خشک کردن سریع لاک های ناخن ها در زمان مختلف استفاده می شد و پس از آن بود اشعه ماورا بنفش به تدریج در بازارهای صنعتی و تجاری گسترش یافت.

یکی از دلایل کیفیت بالای چاپ UV این است که از آنجا که اشعه یو وی خیلی سریع و فوری هر جوهر چاپی را خشک می کند، نقاط جوهر مرطوب فرصت پخش شدن را پیدا نمی کنند و در نتیجه جزئیات حاصله بسیار دقیق تر می شود.

همچنین جوهرهای UV نیز با فرایند فوتو مکانیک خشک می شوند.

جوهر یو وی در معرض تابش لامپ های فرابنفش قرارگرفته و بلافاصله از یک مایع به جامد تبدیل می شود.

در چاپ یووی با توجه به تکنولوژی استفاده شده در این چاپ می توان به بهترین شکل ممکن خروجی نهایی را دریافت کرد و از کیفیت بالای آن لذت برد.

همچنین توانایی بالای چاپ یووی در نوع چاپ لارج فرمت و ابعاد بزرگ می تواند به خوبی به محبوبیت این نوع چاپ کمک کند و کمک کننده آن باشد.

بنابراین شما می توانید تقریبا هر نوع از چاپ نظیر چاپ شیشه، چاپ روی فلزات، سنگ مصنوعی، چاپ روی سرامیک و … که می‌خواهید با استفاده از جوهرهای UV چاپ کنید.

علاوه بر این، جوهر های UV در برابر تغییرات محیطی از جمله نور آفتاب و باران مقاوم بوده و مقاومت چاپ را در برابر کمرنگ شدن و رنگ پریدگی افزایش می دهد

همچنین این فرآیند به طور کلی سازگار با محیط زیست می باشد.

سازگار بودن با محیط زیست چاپ UV یکی از مهمترین مسائلی است که می تواند به محبوبیت این نوع چاپ کمک کند و همچنین در کاهش هزینه و عوارض جانبی نیز تاثیر گذار خواهد بود.

مصرف انرژی کمتر، تکنولوژی جدیدتر، سازگاری بهتر، کیفیت و دوام بالاتر از جمله مزایای چاپ uv میباشد.

فلت بد

چاپ UV uv پرینت ایران

فلت بد برای چاپ مستقیم بر روی سطوح صافی به مانند اجسام سخت و یا اجسامی که انعطاف پذیری به مراتب کمتری دارند، ساخته شده است.  در یک میز ثابت، کریج فلت بد در هر دو محور عمودی و افقی حرکت می کند در حالی که میز دستگاه ثابت است.

دستگاه فلت بد به صورت پشت سر هم فرایند چاپ را انجام می دهد و پس از پایان فرایند هر کار، میتوان جسم بعدی مورد نظر را بر روی دستگاه قرار داد.

دستگاه فلت بد یا همان دستگاه چاپ روی سطوح در ابتدا از سهم بازار بسیار کمی برخوردار بودند ولی امروزه و با گذشت زمان سهم این بازار روز به روز بیشتر و افزون تر شده و امروزه فلت بد به یکی از دستگاه های محبوب چه در بخش تبلیغات و چه در بخش تولید تبدیل شده است.

همچنین امروزه شمار زیادی از صنایع نظیر صنعت کاشی، سرامیک و سنگ مدیون فلت بد هستند و با استفاده از قابلیت‌های این حوزه توانسته‌اند به خوبی به نیازهای مشتریان خود جامه عمل بپوشانند.

اما نحوه کار با دستگاه چاپ فلت بد به صورتی می باشد که کاربران باید چند فاکتور و عامل مهم و  مشخص را مد نظر قرار دهند تا بتوانند بهترین خروجی و کارایی را که از این دستگاه می خواهند دریافت کنند.

قطع به یقین کسانی که به خوبی از مزایای فلت بد و چاپ UV آگاه هستند می توانند بیشتر به آنچه که می پسندند برسند و موقق شوند.

دستگاه فلت بد کاربردهای زیادی دارد و از این رو نیاز به فضای مناسبی نیز دارد. به همین دلیل بهتر است کارگاه هایی با ابعاد و متراژ متوسط و بزرگ به سمت خرید این نوع از دستگاه ها بروند.

کاربرد چاپ UV

چاپ UV uv پرینت ایران

امکان پرینت یووی روی تقریبا تمامی سطوح و متریال های مختلف همراه با مقاومت بسیار زیاد چاپ UV نسبت به تغییرات آب و هوایی و ماندگاری رنگ ها باعث شده که این چاپ کاربرد های بسیار زیادی در صنعت داشته باشد.

از جمله حوزه هایی چاپ UV در آن کاربرد دارد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

چاپ روی شیشه

چاپ روی فلزات

سنگ مصنوعی

چاپ روی سرامیک

همچنین از این پرینت UV برای ایجاد طرح روی وسایل تزئینی مانند انواع ماگ، سرامیک، پد موس و قابل های موبایل استفاده می‌شود.

با توجه به کیفیت و دقت بالا و هزینه مقرون به صرفه چاپ UV کاربردهای زیاد و متنوعی برای این نوع از چاپ وجود دارد.

کاربرد چاپ یووی با توجه به مزیت های زیادی که دارد روز به روز در حال افزایش است و مشتریان این نوع چاپ نیز رو به رشد نیز میباشد.

بر روی سطوح صاف مختلف میتوان به خوبی پرینت UV را اجرایی کرد و خروجی خوبی را تحویل گرفت.

قیمت چاپ یووی

چاپ یووی

در حالت کلی قیمت چاپ UV نسبت به سایر انواع چاپ قابلیت تخمین کمتری دارد که علت آن  گستردگی متریال هایی است که چاپ روی آن ها صورت می‌گیرد بر می گردد.

فاکتور ها و عوامل زیادی در میزان قیمت گذاری بر روی قیمت پرینت یووی تاثیر گذار است.

عواملی نظیر میزان جوهری که برای چاپ لازم است، اندازه و ابعاد خروجی نهایی، مدت زمان طول کشیدن چاپ و همچنین نرم و سفت بودن جنس ماده اولیه ای که روی آن چاپ انجام می‌شود.

این عوامل ذکر شده به طور کلی در تعیین قیمت چاپ یووی تاثیر گذارند و ارائه یک قیمت حدودی به هیچ عنوان بدون مشخص شدن ایتم های نام برده شده امکان پذیر نمی‌باشد.

برای خرید چاپ یووی و قیمت چاپ UV میتوان روش های مختلف با ما ارتباط برقرار کرد تا به بهترین شکل ممکن مشاوره دریافت کنید و خرید خود را نیز صورت دهید.

برای اطلاع از شرایط، مشاوره و قیمت پرینت UV با تیم  uvپرینت ایران با شماره 09128400015 در ارتباط باشید.

چاپ لارج فرمت

پرینت UV uv پرینت ایران

چاپ لارج فرمت در حقیقت به معنی و مفهموم چاپ در سایز و ابعاد بزرگ می باشد. 

این نوع از چاپ نیازمند این است که با دستگاه های خاصی صورت بگیرد تا کیفیت و تمیزی کار در ابعاد بزرگ حفظ شود و همه چیز به بهترین شکل باشد.

یکی از بهترین دستگاه ها و روش برای چاپ لارج فرمت دستگاه چاپ یووی میباشد.

در چاپ یووی و فلت بد با استفاده از اشعه UV می توان به بهترین شکل و کیفیت در ابعاد بزرگ و کوچک و صنعتی طرح و نقش دلخواه را بر روی سطوح مختلف چاپ کرد.

چاپگر های لارج فرمت با توجه به ابعاد و حجم کار دارای نوع مخصوصی از استایل چاپ هستند که به کیفیت کار کمک می کند. 

از جمله کاربرد های چاپ لارج فرمت می توان به بنرها، استرابوردها، بیلبورد ها و … اشاره کرد که البته حوزه چاپ لارج فرمت در کل حوزه وسیعی دارد.

در حوزه چاپ دیجیتال و فلت بد می توان با استفاده از پتانسیل بالای این حوزه و تکنولوژی مدرن این دستگاه ها بتوان چاپ لارج فرمت را اجرایی کرد.

چاپ لارج فرمت امروزه در شرکت ها و مکان های زیادی کاربرد دارد و با توجه به نمای خوبی که به محیط می دهد دارای ارزش زیادی می باشد.

چاپ یووی

 چاپ یووی در حالت کلی یک شکل متمایز از چاپ دیجیتال می باشد که شامل استفاده از اشعه ماوراء بنفش یا همان UV برای خشک شدن جوهر  به کار می رود. 

فرآیند چاپ یووی منحصر به فرد است به این گونه که پس از چاپ فرآیند خشک شدن جوهر ها به خوبی و با سرعت زیادی صورت می گیرد. 

صفحه چاپ می تواند شامل کاغذ، سنگ، شیشه، سرامیک  و یا هر ماده دیگری باشد که پرینتر یووی می تواند به خوبی بر روی آن چاپ کند. 

همچنین سطح چاپ می تواند فوم برد، آلومینیوم یا اکریلیک نیز هم باشد.

پس از آن که جوهر بر روی سطح مورد نظر پخش بشود، اشعه های ماوراء بنفش یا UV داخل چاپگر یووی بلافاصله روی مواد جوهر اعمال می شود، آن ها را به سرعت خشک می کند و به زیرلایه می چسباند.

فرآیند چاپ و پرینت یووی در ابتدا برای استفاده در لاک های ناخن ایجاد شد. اما با گذشت زمان و  با این حال، در نهایت، مزایای کاربردهای اشعه یووی گسترش پیدا کرد و استفاده از آن ها در بازارهای تجاری و صنعتی آغاز شد. 

در حال حاضر و امروزه از پرینت یووی برای ایجاد هر چیزی از جمله بروشورها، علائم، چاپ روی صفحه و حتی برچسب بطری به عنوان چند نمونه استفاده می شود. 

فرآیند پرینت یووی تا حدی مشابه با روش چاپ سنتی می باشد. با این حال، جوهرهای مورد استفاده و فرآیندهای خشک کردن و پخت متفاوت است. این علاوه بر ماهیت متمایز خود فناوری چاپ است.

مزایای چاپ UV

چاپ یووی

چاپ یووی به دلیل داشتن ماهیت منحصر به فرد خود دارای مزایای زیادی میباشد که این موضوع سبب می شود این نوع چاپ مزایای زیر را داشته باشد:

  1. مقاومت بالا در برابر محو شدن
  2. مقاوم در برابر تغییرات آب و هوای
  3. کیفیت چاپ و پرینت بالا به دلیل وضوح بالا
  4. قابلیت چاپ روی مواد ورق و رول 
  5. بدون نیاز به لمینیت بیش از حد
  6. سطح چاپی مقاوم در برابر خش
  7. سطح چاپی بادوام 
  8. سازگار با محیط زیست

چاپ یووی روی شیشه

چاپ یووی

با چاپ یووی می توان طرح ها و نقش های متفاوت، لوگو، تصویر، بین کابینتی، چاپ شیشه ای کف آسانسور و دیگر محصولات شیشه ای با رنگ های متنوع و ابعاد مختلف را روی شیشه به چاپ رساند.
از مزایا چاپ یووی می توان مقاومت بالا در برابر آب و قابل شستشو بودن با موادهای شوینده متفاوت و قابل استفاده در شرایط آب و هوایی متفاوت و دوام بالا نام برد.
طراحان یووی پرینت ایران طرح را با سلیقه شما را طراحی کرده و با استفاده از دستگاه چاپ یووی با کیفیت بالا روی شیشه به چاپ می رساند.
چاپ روی بسیاری از محصولات و اشیا دیگر با انواع متریال از خدمات چاپ یووی پرینت ایران می باشد.
در این مرکز، چاپ به صورت تخصصی همراه با بهترین کیفیت انجام می گیرد.
شما می توانید با مشاوران یووی پرینت ایران با شماره 09128400015 تماس گرفته تا اطلاعات دقیق تری در مورد چاپ یووی و هزینه های آن به شما بدهند. تا با کمترین هزینه بهترین انتخاب را داشته باشید.

دوام بالا
چاپ مستقیم UV
قابل چاپ در ابعاد لارج فرمت

برای مشاوره اولیه و تخصصی و بررسی هزینه و قیمت خدمات با ما در ارتباط باشین

8400015 0912